Aktivity - www.dobriotcovia.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktivity

Ďakovný koncert pre dobrých otcov 21. júna 2015, Divadle Malá scéna STU Bratislava

"Výstava detských prác Môj dobrý ocko 2015" - Banská Bystrica, Historická radnica,  9. - 21. jún 2015

Výstavu slávnostne sprístupnili: primátor Mesta Banská Bystrica Ján Nosko, koordinátorka za Banskú Bystricu Silvia Žabková a básnik Miroslav Kapusta.

Ďakovný koncert pre dobrých otcov 15. júna 2014, Divadle Malá scéna STU Bratislava


Bratislavský víkend ku Dňu otcov sa blíži

Prichádza čas na poďakovanie dobrým otcom

Bratislava, 12. mája 2014 – Blíži sa Deň otcov, ktorý v tomto roku pripadá na 15. jún. Tento sviatok si na mušku vzali Zážitkové OZ Ahoj, Centrum Slniečko, n.o. a Profitmedia, s.r.o., ktorá v rámci svojich CSR aktivít pripravila tohtoročnú  filantropickú, komunikačno-zážitkovú kampaň "Slovensko potrebuje dobrých otcov". Generálnymi partnermi sú NAFTA a.s. a Nadácia SPP.

Hlavným mediálnym partnerom I. ročníka kampane je agentúra XACT promotion. Kampaň vyvrcholí zábavno-umeleckým Víkendom ku Dňu otcov 14. a 15. júna v Divadle Malá scéna STU Bratislava. Záštitu nad ním prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

„Poslaním kampane je verejne oceniť dobrých otcov a starých otcov. Poďakovať im za ich starostlivosť, podporu a lásku, za ich kľúčový prínos pre šťastné deti, rodinu, komunitu a spoločnosť. Výťažok kampane podporí Detskú linku záchrany 0800121212, ktorú prevádzkuje Centrum Slniečko, n. o.," povedala riaditeľka Profitmedie a predsedníčka Zážitkového OZ AHOJ Silvia Struhárová.


„Ja sám som otec troch detí a veľmi dobre viem, koľko práce je so servisom okolo nich. Verím, že to staré klišé, že žena má byť doma s deťmi a muž má iba zarábať, je dávno preč. Preto som veľmi rád, že som mohol prijať záštitu nad podujatím „Slovensko potrebuje dobrých otcov". Pretože ich naozaj potrebuje," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.


„Starostlivý, podporujúci a láskavý otec je pre rodinu ako bezpečný prístav po plavbe na rozbúrenom mori. Slovensko takýchto otcov má, preto je veľmi dôležité ich oceniť a vyzdvihnúť ich dôležitú úlohu v rodinách,“ povedala riaditeľka Centra Slniečko, n.o. Mariana Kováčová.


Cieľom kampane je spopularizovať oslavy Dňa otcov na Slovensku. Jej súčasťou je aj facebooková a internetová súťaž o titul "Dobrý otec 2014", ktorej víťazi budú odmenení na Ďakovnom koncerte pre dobrých otcov 15. júna o 19. hodine. Hlavnými hviezdami večera sa stanú Peter Lipa so synom Petrom a ich kapelou.

Galavečeru 15. júna bude predchádzať spoločný program pre deti a ich rodičov: dopoludňajšie maľovanie detí na tváre otcov o 9,30 h, sprístupnenie výstavy detských prác s názvom Môj Ocko a veselé Kakao s Igorom a Martinom o 10,30 h.
V predvečer Dňa otcov 14. júna po slávnostnom otvorení víkendu o 19,30 h ožije na doskách Divadla Malá scéna STU dráma Augusta Strindberga Otec.
Pestrý zážitkový víkend ku Dňu otcov zavŕši odovzdanie výťažku na Detskú linku záchrany riaditeľke Centra Slniečko a recepcia pre všetkých, ktorí prídu podporiť šľachetnú myšlienku a osláviť sviatok, ktorý je na Slovensku zatiaľ nedocenený.

Kampaň Slovensko potrebuje dobrých otcov bola už za jej pilotný ročník 2013 ocenená Krištáľovým krídlom v sekcii filantropia.

Viac info na: www.dobriotcovia.sk, www.profitmedia.sk, www.ahoj-oz.sk, www.centrumslniecko.sk, www.malascena.sk

Benefičný večer 1. decembra 2013, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

pozvanka na beneficny vecer 1. decembra 2013
bez modrin


Tla
čová beseda, 14. novembra 2013 o 9:30 hod., Baštová 5, Bratislava

vecer filantropie fora donorov v malej scene
tlacova_beseda


Ve
čer filantropie, 18.novembra 2013, Divadlo Malá scéna

vecer filantropie plagat
vecer filantropie program


Benefičný večer, 22.júna 2013, Divadlo Malá scéna

beneficny vecer DNS
beneficny vecer DMS program


Ďakovný koncert pre dobrých otcov, 15. júna 2013, Detva

Vyvrcholením jarnej časti kampane bol Ďakovný koncert ku Dňu otcov v "srdci" Slovenska - v Detve 15. júna 2013

(Tlačová správa)

Ďakovný koncert ku Dňu otcov rozospieval Detvu

Detva, 16. júna 2013 - V predvečer Dňa otcov 15. júna sa prírodný amfiteáter v Detve zaplnil návštevníkmi Ďakovného koncertu pre dobrých otcov. S netradičným cieľom verejne oceniť dobrých otcov a poďakovať im za ich starostlivosť a lásku pri príležitosti ich sviatku ho pripravili spoločnosť Profitmedia a Centrum Slniečko. Záštitu prevzali primátor Detvy Ján Šufliarský a podpredsedníčka Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Lucia Faltinová. Výťažok podujatia podporí Detskú linku záchrany 0800 12 12 12.

Samotnému pestrému koncertnému maratónu predchádzalo zábavné popoludnie pre rodičov s deťmi a tvorivé dielne. Pod stánkami nechýbali darčekové predmety pre dobrých otcov a dobrých starých otcov. Dobrú náladu a sobotňajšiu pohodu dotvorilo nádherné počasie.


dakovny kondert pre dobrych otcov

Primátor Detvy Ján Šufliarský privítal prítomných slovami: „Zišli sme sa tu, aby sme si pripomenuli a vyzdvihli úlohu otca v rodine. Verím, že toto krásne podujatie bude aj v budúcnosti tvoriť súčasť detvianskeho Kultúrneho leta.“

Ďakovné podujatie finančne a osobne podporil aj europoslanec Eduard Kukan: „Deň matiek tu máme od nepamäti, lebo matka je matka. Ale aby sa i matky mali lepšie, treba si uctiť i otcov.“ Vyzdvihol nezištnú prácu organizátorov koncertu, ktorí sa dlhodobo a systematicky venujú obetiam domáceho násilia a tým, ktorí ľudskú pomoc akútne potrebujú.

Riaditeľka Centra Slniečko, Mariana Kováčová, v skratke predstavila aktivity a projekty, ktorými ich nezisková organizácia už 13 rokov zmierňuje ťažké osudy týraných detí a skrytých obetí domáceho násilia. „O tom, že je medzi ľuďmi veľa násilia, netreba hovoriť. Všetky naše podporné programy a činnosti nájdete na našej webovej stránke. Som rada, že ľudia, ktorí pomáhajú, tu dnes s nami sú a veľmi im za všetko ďakujem,“ uviedla.

Podujatie sa uskutočnilo v rámci pilotného ročníka preventívneho projektu domáceho násilia a týrania detí so symbolickým názvom Slovensko potrebuje dobrých otcov, ktorého iniciátorom je spoločnosť Profitmedia. Jej riaditeľka Silvia Struhárová vyslovila nádej, že sa zo srdca Slovenska - Detvy postupne jeho posolstvo rozšíri do všetkých kútov našej krajiny.

Svojimi hudobnými a tanečnými vystúpeniami to v predvečer Dňa otcov sugestívne podporili - Štefan Itcho Pčelár, Anna Veselovská, Michal Chrenko s kapelou, FS Ratolesť, Brigita, Andy Ďurica, Traja a Crazy Rock. Po vyhlásení bohatej tomboly dala rockovú bodku za jedinečným 6-hodinovým ďakovným podujatím skupina AYA a ich legendárna pieseň Malý princ.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky